• Olomouc | Velká Bystřice
  • +420 725 635 385
  • info@it-balon.cz
WordPress bez spamů
Navigace: : Home \ Aktuality \ WordPress bez spamů
4 dubna 2017 - 10:21, Designer: , v sekci: Aktuality, Comments off

Každý nově nainstalovaný WordPress obsahuje dva pluginy. Jedním z nich je Akismet – a ten opravdu stojí za to! I když je Akismet součástí čisté WordPress instalace, tak není aktivovaný. K tomu, abyste ho uvedli do provozu, musíte nejdříve projít určitými kroky, které do detailu rozebereme v tomto článku.

Co je to Akismet?

Akismet je nástroj pro filtrování spamu. Název pluginu je odvozen od slov Automattic a Kismet. Automattic je firma, kde plugin vznikl a která byla založena tvůrcem WordPressu Mattem Mullenwegem. Akismet za pomocí algoritmu posuzuje nové komentáře a pingbacky a buď je propustí nebo označí jako spam. Algoritmus se sám učí rozpoznávat spam tak, že sbírá informace o označených komentářích a podle toho, jak je správci označili, je zpracovává. Pokud se tedy na několika stránkách zobrazí stejný komentář a správci stránek jej ve velkém označili jako spam, pak i Akismet bude stejný komentář v budoucnu označovat za spam. K dnešnímu dni (3.6.2014) Akismet označil jako spam více než 144 miliónů komentářů.

Proč využívat Akismet?

Na hojně navštěvovaných stránkách představuje spam více než 85% z celkového počtu komentářů. To znamená, že ze 100 komentářů je pouze 15 “dobrých”. Proces schvalování komentářů je poměrně časově náročný, ale Akismet je výborný pomocník, který dokáže ušetřit hodiny a hodiny času. Akismet odhalí spam komentář a namísto, aby se vložil do fronty ke schválení jej označí automaticky za spam. Díky tomu máte ve frontě převážně komentáře od skutečných návštěvníků stránek.

Kritika uživatelů

V minulosti byl Akismet hojně kritizován za to, že i legitimní příspěvky vytvořené skutečnými návštěvníky stránek označoval jako spam. To se stávalo z několika důvodů. Nejčastěji protože uživatel, který přidal komentář byl na několika dalších stránkách mnohokrát označen jako spammer. No a jelikož Akismet se učí automaticky dle obdržených informací může dojít k takovýmto chybám. Akismet tedy není perfektní, ale je to nejlepší dostupné řešení proti komentářovému spamu.

Jak se dozvíte, že byl váš komentář označen jako spam?

Pokud byl komentář označen Akismetem jako spam, tak ho na stránce neuvidíte s popiskem “Čeká na schválení”. Jestliže se vám toto stane a komentář po přidání zmizí, měli byste kontaktovat administrátora stránek. Ten poté může vytáhnout komentář ze spamu.

Zdroj: wplama.cz

O autorovi: