• Olomouc | Velká Bystřice
  • +420 725 635 385
  • info@it-balon.cz
Nabídka support balíčků
Navigace: : Home \ Aktuality \ Nabídka support balíčků
18 ledna 2019 - 11:34, Designer: , v sekci: Aktuality, Comments off

Proč jsou tyto balíčky důležité a co je jejich obsahem?

Dovolte, abych vám představil novou službu balíčků, kterou jsem pro vás připravil. Jak už všichni nejspíš víte, většina projektů, kterých vytvářím běží na redakčním systému WordPress, tedy na systému s vlastní administrací. Díky tomu můžete pomocí administrace měnit na vašich stránkách různé texty, přidávat obrázky, aktuality atd. Nicméně protože jako každý jiný redakční systém je potřeba i tento systém stále udržovat tak, aby správně fungoval a byl odolný vůči útokům z venku. WordPress se skládá z několika různých částí, pro nás jsou důležité části core a plugins.
Co si pod tímto pojmem představit?
Core, neboli jádro systému je vlastně samotný redakční systém a během roku vychází zpravidla několik nových verzí (2-5x ročně). V těchto aktualizacích jsou vždy obsaženy zabezpečující prvky, opravné balíčky pro tzv. bugy stránek a vylepšení samotného redakčního systému z pohledu výkonu a funkcionality.

Proto je důležité mít stále aktuální systém, aby vám nezačali chodit spamové e-maily, nezačaly být stránky pomalé apod. Stejná pravidla platí pro pluginy.
Pluginy jsou „moduly“, které se do systému přidávají a mají za následek zlepšení chodu stránek a nebo přidání nové funkcionality (např. kontaktní formuláře, nové grafické prvky, speciální moduly apod.) a měly by být také stále co nejaktuálnější.

Nicméně neodborná či chybná aktualizace může vést ke zboření celého systému a proto nedoporučuji dělat aktualizace osobám, kteří s WordPressem nemají velká zkušenosti. Obnovit data bez předešlých záloh je někdy téměř nemožné.

Součástí mých nabízených balíčků je pravidelná aktualizace jádra (core) a instalovaných pluginů (plugins), pravidelné zálohování jak kompletních zdrojových dat, tak i pravidelnou zálohu dat databáze.

KOMPLETNÍ INFORMACE ZDE:

O autorovi: